Rolplasto
   PHU Rolplasto Paweł Andrzejewski
   ul. Toruńska 49
   85-023 Bydgoszcz (mapa kml)
   tel. / fax: 52 52 07 868
   e-mail: okna.rolplasto@wp.pl
telefon Oferta

Ogrody zimowe

To propozycja dla osób, które pragną powiększyć swój dom lub zaaranżować pomieszczenie pełne słońca i zieleni kwitnącej przez cały rok, a jednocześnie chcą podkreślić wygodę oraz styl swojego domu. Wykonany przez nas ogród zimowy będzie spełnieniem tych marzeń. To miejsce, w którym będzie można odpocząć, spotkać się z przyjaciółmi czy pobawić się z dziećmi. Dzięki dostępnej przestrzeni, bujnej roślinności i promieniach słonecznych dostępnych przez cały rok, będą mogli Państwo nieprzerwanie ładować swoje „akumulatory”. To również znakomity bufor cieplny, który w letni, słoneczny dzień będzie służył jako dodatkowe ocieplenie całego budynku. Proponujemy Państwu ekskluzywne projekty, które spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów, jak również bardziej zachowawcze konstrukcje dla osób stawiających na tradycyjne rozwiązania. To pomieszczenie może spełniać wiele funkcji – od przedłużenia pokoju dziennego czy kuchni, przez miejsce odpoczynku, aż po biuro czy gabinet do spotkań z klientami. Możliwe jest więc stworzenie stylowej i eleganckiej przestrzeni w swoim domu.

Jakie są korzyści z użytkowania?

Najważniejszym założeniem ogrodów zimowych jest połączenie trzech elementów – czynnika ludzkiego, promieni słonecznych oraz zieleni. To składniki generujące niewyczerpane pokłady bezpiecznej i przyjaznej dla środowiska energii. Jej wykorzystanie nie jest kosztowne i skomplikowane. Dużym atutem jest również obecność roślin, które pobierają światło niezbędne do wytwarzania tlenu. Tworząc takie pomieszczenie tworzy się więc niejako miniaturowe środowisko życia.

Technologia

Konstrukcja ogrodu zimowego powstaje na bazie zaawansowanych technologicznie systemów opartych na profilach wzmacnianych stalowymi wkładami i specjalnymi łącznikami statycznymi bądź na profilach wykonanych z aluminium.

Dach tworzymy wykorzystując profile aluminiowe z maskownicami PVC oraz różne typy wypełnień o różnej strukturze i grubości, w zależności od indywidualnych potrzeb inwestora. Ważnym atutem jest również wykorzystanie solidnych szyb o niewielkim współczynniku przepuszczalności ciepła, pokrytych powłokami mającymi za zadanie chronić przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Warto również zastosować folie ochronne, które w zimie zabezpieczają ogrody zimowe przed wydostawaniem się ciepła na zewnątrz, natomiast latem stanowią receptę na niepożądane nagrzewanie się budynku. Można również zadbać o dekorację ogrodu, wykorzystując folie ozdobne czy efektowne witraże.

Należy mieć świadomość tego, że od wybranego rodzaju przeszklenia zależy ilość światła dziennego przenikającego do pomieszczenia, a co za tym idzie także warunki cieplne, które będą panować w budynku. Wybierając szyby należy wziąć pod uwagę wiele czynników, gdyż to głównie z nich będzie się składać tworzony ogród zimowy. Należy wziąć również pod uwagę warunki, w których dane konstrukcje będą funkcjonować. Te które zostaną wystawione na silne działanie promieni słonecznych powinny być wyposażone w szyby barwione w masie lub modele z powłoką refleksyjną, które skutecznie odbijają światło.

Jeżeli pomieszczenie to ma być przeznaczone do codziennego wykorzystania lub jeśli hodowane w nim będą delikatne rośliny, niezbędne będzie zastosowanie szyb zespolonych (termofloat) przepuszczających ciepło do wnętrza oraz hamujące jego ulatnianie się na zewnątrz. W przypadku tzw. ciepłych ogrodów współczynnik przenikania ciepła dla wykorzystywanych szyb powinien mieć maksymalną wartość 1,1 W/(m2.K). Jeśli ma to być ogród zimowy wystarczą pojedyncze szyby, jednak w tym przypadku warto zastosować specjalne szkło typu float.

Ściany - pakiet 24mm U=1.0 SGG Climaplus Ultra.

Wypełnienie dachu - pakiet szybowy: 25mm ESG Plx6/10Ar/Stadip 44.2PlthU, bądź wersje oszczędne: poliwęglan 4-komorowy 25mm U=1.7 i 35mm U=1.5 z filtrem UV.

Na życzenie inwestora stosujemy również szkło z ochroną przeciwsłoneczną, które gwarantuje dodatkowe zabezpieczenie, a także materiały samoczyszczące i inne.

Najważniejsze atuty ogrodów zimowych:

Galeria